toby H has logged 54 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mega Shark vs. Crocosaurus

Mega Shark vs. Crocosaurus

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mega Shark vs. Giant Octopus

Mega Shark vs. Giant Octopus

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mega Shark vs. Mecha Shark

Mega Shark vs. Mecha Shark

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hamilton

Hamilton

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Get Hard

Get Hard

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hat Man: Documented Cases of Pure Evil

The Hat Man: Documented Cases of Pure Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Twilight

Twilight

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ted

Ted

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry