• Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

    ★★★

  • Good Timing with Jo Firestone

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★

  • Chris Gethard: Half My Life

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Sasquatch

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Misha and the Wolves

    ★★½

  • Censor

    ★★★★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★★

  • The Stand In

    ★★★½

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★½

  • Golden Arm

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Class Action Park

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Trolls World Tour

    ★★★★★

  • McMillion$

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • His House

    ★★★★★

  • The Grudge

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Knight Before Christmas

  • Let It Snow

  • Klaus

  • Okavango: River of Dreams

    ★★★

  • Gemini Man

  • In the Tall Grass

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★½

  • Steven Universe: The Movie

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Falling Inn Love

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

  • Midsommar

  • Men in Black: International

    ★★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Wine Country

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Someone Great

  • The Perfect Date

  • Hellboy

  • Our Planet

  • Us

  • Hamburger Eyes

    ★★★½

  • Booksmart

  • Villains

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Knives and Skin

    ★★★★