Sort by

Bup_Cake has logged 213 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Baby Boom

Baby Boom

1987
×
★★★½
Edit this entry  
04
Duplex

Duplex

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bio-Dome

Bio-Dome

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
In & Out

In & Out

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Walking and Talking

Walking and Talking

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
14
Michael

Michael

1996
×
★★★½
Edit this entry  
14
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Halloween with the Addams Family

Halloween with the Addams Family

1977
×
★★½
Edit this entry  
29
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Muppets' Wizard of Oz

The Muppets' Wizard of Oz

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Good Timing with Jo Firestone

Good Timing with Jo Firestone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★
Edit this entry  
17
Follow That Bird

Follow That Bird

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
Year One

Year One

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
Gulliver's Travels

Gulliver's Travels

2010
×
★★
Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Stand In

The Stand In

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Grandma

Grandma

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Town & Country

Town & Country

2001
×
★★
Edit this entry  
05
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Edit this entry  
05
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★
Edit this entry  
22
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★½
Edit this entry  
21
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Edit this entry  
21
Vamps

Vamps

2012
×
★½
Edit this entry  
21
Golden Arm

Golden Arm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chris Gethard: Half My Life

Chris Gethard: Half My Life

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Afternoon Delight

Afternoon Delight

2013
×
★½
Read the review Edit this entry