• Avatar 2

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse 2

  • The Matrix Resurrections

  • West Side Story

  • The Harder They Fall

  • No Time to Die

  • Nightbooks

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★½

  • Dune

  • He's All That

    ½

  • PAW Patrol: The Movie

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Jolt

    ★★★

  • The Legend of the Underground

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • 1971: The Year That Music Changed Everything

  • Fire in My Belly

  • The Underground Railroad

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Arlo the Alligator Boy

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

  • Exterminate All the Brutes

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • S.L.U.G.Z.

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Swan Song

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Hey There!

  • Raya and the Last Dragon

  • Cherry

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★★

  • Cryptozoo

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Don't Go Tellin' Your Momma

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • News of the World

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Puparia

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Roald Dahl's The Witches

  • Over the Moon

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Soul

  • Blithe Spirit

  • Lizard

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★★

  • Menarche

    ★★★½

  • Mangrove

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

  • The Trial of the Chicago 7

  • Kai: A Little Too Much

    ★★★★

  • Lovers Rock

  • Dustin

    ★★★½

  • Another Round

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • The Devil All the Time

  • Nomadland

    ★★★★

  • Beginning

    ★★★★