Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Old Narcissus

    ★★★★

  • How We Get Free

  • Sol in the Garden

  • Bottoms

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★½

  • What These Walls Won't Hold

  • Peafowl

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Incantation

    ★★★½

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Free Chol Soo Lee

  • The House

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • After Yang

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Moxie

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★★½

  • Sundown

  • Canvas

  • The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

    ★★★★½

  • Earwig and the Witch

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Return of the Waves

  • I Am Chosun People

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • My Brother Jordan

  • Twins in Paradise

  • #Alive

    ★★★

  • Lily Chan & The Doom Girls

    ★★★

  • Roped

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • His House

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★½