Sort by

jun has logged 116 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather

The Godfather

1972
×
Read the review Edit this entry  
28
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pauline

Pauline

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All in My Family

All in My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Labyrinth of Passion

Labyrinth of Passion

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
C'est la Vie

C'est la Vie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Basically

Basically

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beau

Beau

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Turtle's Head

The Turtle's Head

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Flower of My Secret

The Flower of My Secret

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
Read the review Edit this entry  
09
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Witch

The Witch

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kika

Kika

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
No

No

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
High Heels

High Heels

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
What Have I Done to Deserve This?

What Have I Done to Deserve This?

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry