Chris has logged 161 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Edit this entry  
28
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Pottersville

Pottersville

2017
×
★½
Edit this entry  
21
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Edit this entry  
12
Foul Play

Foul Play

1978
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★
Read prior review Edit this entry  
26
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★
Read prior review Edit this entry  
26
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Edit this entry  
21
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Edit this entry  
21
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Edit this entry  
13
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Seems Like Old Times

Seems Like Old Times

1980
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Edit this entry  
03
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Early Man

Early Man

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry