• I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Mulan

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Venom

  • Green Book

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Halloween

    ★½

  • Widows

    ★★½

  • Suspiria

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★

  • Roma

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Burning

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Tully

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

  • Searching

    ★★½

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Marshall

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • It

    ★★½

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★½