Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry