Busiris has logged 638 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Operation Condor

Operation Condor

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dead End

Dead End

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lupin the Third: Dragon of Doom

Lupin the Third: Dragon of Doom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Lupin the Third: The Legend of Twilight Gemini

Lupin the Third: The Legend of Twilight Gemini

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tetsuo: The Bullet Man

Tetsuo: The Bullet Man

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Amazon Women on the Moon

Amazon Women on the Moon

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kids in the Hall: Brain Candy

Kids in the Hall: Brain Candy

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Martial Law II: Undercover

Martial Law II: Undercover

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Martial Law

Martial Law

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Action U.S.A.

Action U.S.A.

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Striking Distance

Striking Distance

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Breakheart Pass

Breakheart Pass

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Don't Panic

Don't Panic

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Rider on the Rain

Rider on the Rain

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Yes Virginia, There Is a Santa Claus

Yes Virginia, There Is a Santa Claus

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry