• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Halston

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Hello My Dear

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Dissonance

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Stuck Apart

    ★★★½

  • Leyla Everlasting

    ★★½

  • The Prom

    ½

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • Ethos

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ½

  • A Mother's Sonata

  • Temple

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lal

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Devil All the Time

  • Rain, Snorkel & Green Beans

  • Mainstream

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★½

  • The Human Voice

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ½

  • CemileSezgin

  • As If I Never Existed

    ★★★½

  • Impressions of a Summer

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Great Istanbul Depression

    ★★★½

  • One-Way to Tomorrow

    ½

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

  • Mamaville

  • Scoob!

  • Other Than That, I'm Fine

  • Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★★

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Emma.

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • The Nest

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

  • Shadow of Violence

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★