gunzebusra has logged 311 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rendezvous

Rendezvous

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Strike the Interests

Strike the Interests

1982
×
★★★
Edit this entry  
28
The Things of Life

The Things of Life

1970
×
★★★★
Edit this entry  
28
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Witches

The Witches

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
American Mary

American Mary

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
Edit this entry  
12
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Bed and Board

Bed and Board

1970
×
★★★½
Edit this entry  
30
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Third Page

The Third Page

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Confession

The Confession

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Block C

Block C

1994
×
★★½
Edit this entry  
26
Innocence

Innocence

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shock Treatment

Shock Treatment

1981
×
★★★½
Edit this entry  
01
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Edit this entry  
28
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hello My Dear

Hello My Dear

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mr. Muhsin

Mr. Muhsin

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
31
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Shadow Play

The Shadow Play

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Unforgettable Director of Love Movies

The Unforgettable Director of Love Movies

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry