buster1895 has logged 24 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bachelor Mother

Bachelor Mother

1939
×
★★★★
Edit this entry  
30
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Growing Up Smith

Growing Up Smith

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

1972
×
★★★
Edit this entry  
23
Midnight

Midnight

1939
×
★★★½
Edit this entry  
22
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Don't Bother to Knock

Don't Bother to Knock

1952
×
★★★
Edit this entry  
10
The Last Flight

The Last Flight

1931
×
★★★½
Edit this entry  
09
Finding Forrester

Finding Forrester

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Towelhead

Towelhead

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Prowler

The Prowler

1951
×
★★★½
Edit this entry  
05
A Stray

A Stray

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Monster

Monster

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Eiger Sanction

The Eiger Sanction

1975
×
★★½
Edit this entry