Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Tempest

The Tempest

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Glorias

The Glorias

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Frida

Frida

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry