• Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Avatar

    ★★★½

  • Hot Fuzz

    ★★★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★

  • Black Hawk Down

    ★★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★★

  • A Knight's Tale

    ★★

  • Snatch

    ★★★★★

  • Crouching Tiger, Hidden Dragon

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Fargo

    ★★★★★

  • Ran

    ★★★★½

  • Tokyo Drifter

    ★★★★½