Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★½

  • 12th Fail

    ★★★★½

  • The Creator

    ★★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Adipurush

    ½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Fast X

    ★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Suzume

    ★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Black Adam

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • EO

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Morbius

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Stand by Me Doraemon 2

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★