Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Edit this entry  
27
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★½
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Focus

Focus

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
06
One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island

One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
12th Fail

12th Fail

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
Three Colours: Blue

Three Colours: Blue

1993
×
★★★
Edit this entry  
16
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ramayana: The Legend of Prince Rama

Ramayana: The Legend of Prince Rama

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Adipurush

Adipurush

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry