lia has logged 20 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Amélie

Amélie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Se7en

Se7en

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry