• At Eternity's Gate

    ★★★

  • Suspiria

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Climax

    ★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • The Wolf House

    ★★★★

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

  • Juliet, Naked

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ½

  • Black Mirror: Crocodile

    ½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★½

  • Christmas Inheritance

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • C'est la vie!

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • The Ark of Disperata

    ★★★★

  • Lean on Pete

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Mary Shelley

    ★★½

  • HAIM / Valentine

    ★★★★★

  • HAIM: Behind the Album

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★

  • What the Health

    ★★

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

    ★★★★½

  • Casting JonBenet

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★

  • My Mom is a Character 2

    ★★★

  • I'll Be Home for Christmas

    ½

  • Elis

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★½

  • This Beautiful Fantastic

    ★★★★½

  • Supersonic

    ★★★★½

  • Split

    ★★★

  • Blue Jay

    ★★★★½

  • Jackie

    ★★★

  • Amanda Knox

    ★½

  • Lion

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★