• Black Orpheus

    ★★★

  • All the President's Men

    ★★★★½

  • Lars and the Real Girl

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Brick

    ★★½

  • A Scanner Darkly

  • Broadcast News

    ★★★★★

  • Thumbelina

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Bombshell

  • Asthma

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★

  • Aquarius

    ★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • Romy and Michele's High School Reunion

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Love Actually

    ★★★★★