Sort by
  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Past Lives

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

  • Strange World

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Meet Cute

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ½

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • The Invitation

    ★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Vengeance

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Morbius

    ½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Soul

  • Trolls World Tour

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ready Player One

  • The Post

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Argo

    ★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Megamind

    ★★★★

  • Easy A

    ★★½

  • Shutter Island

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★½

  • The Prestige

    ★★★★½

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★½

  • The Incredibles

    ★★★★½

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★½

  • Elf

    ½

  • My Big Fat Greek Wedding

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★½

  • Legally Blonde

    ★★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • Smoke Signals

    ★★★★

  • Fargo

    ★★★★

  • Se7en

    ★★

  • Sleepless in Seattle

    ★★½