Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Elemental

Elemental

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Easy A

Easy A

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Se7en

Se7en

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Smoke Signals

Smoke Signals

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Argo

Argo

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The King and the Mockingbird

The King and the Mockingbird

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Strange World

Strange World

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry