• Nope

    ★★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Moon Knight

  • The Bubble

  • Umma

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Turning Red

  • Uncharted

  • Marry Me

  • Sharp Stick

  • Scream

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Voyagers

  • The Seventh Day

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

  • Cherry

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

  • The Haunting of Bly Manor

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • This Is Paris

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Antebellum

  • Bill & Ted Face the Music

  • The New Mutants

    ★★½