Sort by

kat has logged 116 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Point Break

Point Break

1991
×
Read the review Edit this entry  
29
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Constantine

Constantine

2005
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Walk in the Clouds

A Walk in the Clouds

1995
×
Read the review Edit this entry  
09
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Speed

Speed

1994
×
Read the review Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Voyagers

Voyagers

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
The Descent

The Descent

2005
×
Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
Read the review Edit this entry  
09
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
Read the review Edit this entry  
06
Point Break

Point Break

1991
×
Read the review Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Clueless

Clueless

1995
×
Read the review Edit this entry  
21
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
Edit this entry