• Wizards: Tales of Arcadia

    ★★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Kinky Boots: The Musical

    ★★★★

  • Starlight Brigade

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★★½

  • Bad Seeds

    ★★★★

  • Cam

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Falsettos

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • The Space Between Us

    ★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★★½

  • Sherlock: The Lying Detective

    ★★★

  • Sherlock: The Six Thatchers

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ½

  • Arrival

    ★★

  • La La Land

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★★★

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★★

  • The Intern

    ★★★

  • Green Room

    ★★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Men, Women & Children

    ★★

  • The Book of Life

    ★★★★★

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★★½

  • When Marnie Was There

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★★

  • Sherlock: His Last Vow

    ★★★★

  • Sherlock: The Sign of Three

    ★★★

  • Sherlock: The Empty Hearse

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★★

  • Black Mirror: Be Right Back

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★

  • Sherlock: The Reichenbach Fall

    ★★★★★

  • Sherlock: The Hounds of Baskerville

    ★★★★★

  • Sherlock: A Scandal in Belgravia

    ★★★★★

  • Hunky Dory

    ★★★

  • From Up on Poppy Hill

    ★★★½

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★½

  • My Babysitter's a Vampire

    ★★★★

  • Submarine

    ★★★★

  • It's Kind of a Funny Story

    ★★★★

  • Sherlock: The Great Game

    ★★★★★

  • Sherlock: The Blind Banker

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Sherlock: A Study in Pink

    ★★★★