lana has logged 562 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

2020
×
Edit this entry  
28
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
Edit this entry  
27
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
Edit this entry  
26
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Dog's Will

A Dog's Will

2000
×
Edit this entry  
20
Dirty Dancing: Havana Nights

Dirty Dancing: Havana Nights

2004
×
Edit this entry  
15
Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Purge

The Purge

2013
×
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
Edit this entry  
26
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
Edit this entry  
26
A Ponte

A Ponte

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Through the Shadow

Through the Shadow

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Quando o Galo Cantar Pela Terceira Vez Renegarás Tua Mãe

Quando o Galo Cantar Pela Terceira Vez Renegarás Tua Mãe

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Arraial do Cabo

Arraial do Cabo

1960
×
★★★½
Edit this entry  
22
Pátio

Pátio

1959
×
★★★
Edit this entry