lana has logged 109 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Nightshifter

The Nightshifter

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Lichtspiel: Opus I

Lichtspiel: Opus I

1921
×
Edit this entry  
29
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Synchromy No. 2

Synchromy No. 2

1935
×
Edit this entry  
29
Disque 957

Disque 957

1929
×
Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wasp Network

Wasp Network

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Grandpa's Glasses

Grandpa's Glasses

1913
×
Edit this entry  
24
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
To the End

To the End

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mercy

Mercy

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bacurau

Bacurau

2019
×
Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Love for Sale

Love for Sale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Forky Asks a Question: What Is Reading?

Forky Asks a Question: What Is Reading?

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Forky Asks a Question: What Is Cheese?

Forky Asks a Question: What Is Cheese?

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Forky Asks a Question: What Is a Pet?

Forky Asks a Question: What Is a Pet?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Forky Asks a Question: What Is a Leader?

Forky Asks a Question: What Is a Leader?

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Forky Asks a Question: What Is a Computer?

Forky Asks a Question: What Is a Computer?

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Forky Asks a Question: What Is Love?

Forky Asks a Question: What Is Love?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Forky Asks a Question: What Is Time?

Forky Asks a Question: What Is Time?

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Forky Asks a Question: What Is Art?

Forky Asks a Question: What Is Art?

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Forky Asks a Question: What Is a Friend?

Forky Asks a Question: What Is a Friend?

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Forky Asks a Question: What Is Money?

Forky Asks a Question: What Is Money?

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
Edit this entry  
09
Purl

Purl

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
09
Miss Fritter's Racing Skoool

Miss Fritter's Racing Skoool

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Dante's Lunch

Dante's Lunch

2017
×
Edit this entry  
09
Lou

Lou

2017
×
Edit this entry  
09
Marine Life Interviews

Marine Life Interviews

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Piper

Piper

2016
×
Edit this entry  
09
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
Edit this entry  
09
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
Edit this entry  
09
Lava

Lava

2014
×
Edit this entry  
09
The Radiator Springs 500½

The Radiator Springs 500½

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Party Central

Party Central

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Spinning

Spinning

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bugged

Bugged

2013
×
Edit this entry  
09
Hiccups

Hiccups

2013
×
★★
Edit this entry  
09
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Legend of Mor'du

The Legend of Mor'du

2012
×
★★½
Edit this entry