Sort by

ben wyatt human disaster has logged 139 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rent

Rent

2005
×
Read the review Edit this entry  
31
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Adore

Adore

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rewrite

The Rewrite

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Speak

Speak

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★
Read the review Edit this entry