• Malignant

    ★★★

  • Bliss

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Nocturne

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Ava

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Alone

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Dorohedoro

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★

  • Murmur

    ★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Santa Girl

    ½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Beats

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Luce

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • The Grinch

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • The Perfection

    ★½

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • 22 July

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • The Nun

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • White Boy Rick

    ★★½

  • Butterfly Kisses

    ★★★★

  • The Happytime Murders

  • Down a Dark Hall

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Skyscraper

    ★½

  • Sharp Objects

    ★★½

  • Possum

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★