victor has logged 56 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shutter

Shutter

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Santa Girl

Santa Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ray

Ray

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fun and Fancy Free

Fun and Fancy Free

1947
×
Read the review Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Pièce touchée

Pièce touchée

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
21-87

21-87

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blow

Blow

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Room

Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beats

Beats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Jungle

Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry