menno has logged 262 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Edit this entry  
30
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Edit this entry  
15
Spree

Spree

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Viper’s Nest 2

Viper’s Nest 2

2014
×
½
Edit this entry  
14
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
Edit this entry  
13
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Hamilton

Hamilton

2020
×
Edit this entry  
13
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Glee: The Concert Movie

Glee: The Concert Movie

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
Housewives Don't Exist

Housewives Don't Exist

2017
×
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ted

Ted

2012
×
★★
Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
½
Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★
Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★½
Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Zapped

Zapped

2014
×
Edit this entry  
24
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frenemies

Frenemies

2012
×
★½
Edit this entry  
23
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★½
Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★
Read prior review Edit this entry  
20
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
Becky

Becky

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Infamous

Infamous

2020
×
Edit this entry  
10
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
365 Days

365 Days

2020
×
½
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Edit this entry