• Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • When They See Us

  • Ma

    ★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • After

    ½

  • Little

    ★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • I See You

    ★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Official Secrets

    ★★½

  • Little Monsters

    ★★★

  • Abe

    ★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Wounds

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • Late Night

    ★★½

  • The Lodge

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Beats

    ★★★½

  • Escape Room

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Instant Family

    ★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

  • ANNE+

  • Elvy's World: So Ibiza!

    ½

  • Maniac

  • The Perfection

    ★★

  • In Fabric

    ★★

  • Green Book

    ★★

  • mid90s

    ★★

  • Her Smell

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Teen Spirit

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Greta

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

  • Roma

    ★★★★★

  • Little Italy

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

  • Cam

    ★★★

  • Sharp Objects