• Ant-Man and the Wasp

  • Set It Up

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Alex Strangelove

  • Truth or Dare

  • Blockers

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Resistance Banker

    ★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • Every Day

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Never Goin' Back

    ★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • Housewives Don't Exist

  • Pitch Perfect 3

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Finding Your Feet

    ★★½

  • Sitting

  • Coco

    ★★★★½

  • Geostorm

  • The Babysitter

    ★½

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Misfit

    ½

  • Alias Grace

  • Gerald's Game

  • Revenge

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

  • Naked

  • Little Evil

  • American Made

  • Dunkirk