Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
menno

menno

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • RSS feed for menno
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • menno’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Drop Dead Gorgeous

    Drop Dead Gorgeous 1999

    ★★★★ Watched by menno 30 Aug, 2020 10

    it’s really just like someone pressed the button on a cultural reset

  • Glee: The Concert Movie

    Glee: The Concert Movie 2011

    Watched by menno 07 Aug, 2020 5

    way to be under the radar 🙄

  • Normal People

    Normal People 2020

    ★★★★½ Watched by menno 24 Jun, 2020 2

    everything hurts

  • Pitch Perfect 3

    Pitch Perfect 3 2017

    ★★½ Watched by menno 22 Jun, 2020

    💩💥👎🏻🤮🤢🔥😖🤨 us military 🤨😖🔥🤢🤮👎🏻💥💩

  • Good Boys

    Good Boys 2019

    ★★★½ Rewatched by menno 20 Jun, 2020

    that was a classic

  • Artemis Fowl

    Artemis Fowl 2020

    ½ Watched by menno 13 Jun, 2020

    ????? 🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅

  • Interstellar

    Interstellar 2014

    ★★★★½ Rewatched by menno 05 Jun, 2020

    there is no better movie to celebrate the reopening of theaters after 3 months 😁❤️

  • The Revenant

    The Revenant 2015

    ★★½ Watched by menno 28 May, 2020

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    Damn ma is it that serious? 😒😩☹️🥱

  • Memento

    Memento 2000

    ★★★★½ Watched by menno 27 May, 2020 1

    i was like oh my god that shit took me caught me off guard i did not expect it i was chilling at home

  • Inheritance

    Inheritance 2020

    ★ Watched by menno 25 May, 2020

    lily collins if youre that hungry let me just buy you some mcdonalds this is embarrassing

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    Harry Potter and the Goblet of Fire 2005

    ★★★ Rewatched by menno 25 May, 2020

    Good Morning To Cedric Diggory ❤️👑 😉. to the rest of yall.... gm i guess. 😒

  • The Lovebirds

    The Lovebirds 2020

    ★★ Watched by menno 23 May, 2020 1

    kidzbop game night

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 20

Review Tags

27
  • netflix
  • prime
  • pathe
  • zwolle
  • blu ray / dvd
  • usa
  • itunes
  • cinetree
  • fraterhuis
  • rent
  • w/ fabi
  • vue
  • w/ mom
  • with dad
  • ziggo
  • blindfold
  • canal
  • disney+
  • iceland
  • milk
  • oyoyoy
  • paris trip
  • polish
  • tv
  • w/ ank
  • w/ rony
  • youtube
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Podcast
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter Facebook Instagram

© Letterboxd Limited. Made by fans in Auckland, New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.