Sort by
  • Argylle

  • Merry Little Batman

    ★★★

  • Nick Mullen: The Year of the Dragon

    ★★★★★

  • Doctor Who Children in Need Special 2023

    ★★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★★★

  • The Killer

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Meg 2: The Trench

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • This Place Rules

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

  • Black Adam

    ★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★

  • Cyberpunk: Edgerunners

    ★★★★

  • The Menu

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Section 1

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Ghost

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

  • Framing Britney Spears

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Mank

    ★★

  • OPAL

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

  • The Phenomenon

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Butcher: A Short Film

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Guilty Creatures

    ★★★

  • The Chicken

    ★★★

  • 8:46

  • Gravity's Rainbow

  • I've Been Afraid

    ★★★★

  • Astartes

    ★★★★

  • Inventing the Future

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★