Sort by

Zac has logged 69 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
Edit this entry  
30
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★
Edit this entry  
20
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Edit this entry  
17
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Edit this entry  
16
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Faith No More: You Fat Bastards - Live at the Brixton Academy, London

Faith No More: You Fat Bastards - Live at the Brixton Academy, London

1990
×
Edit this entry  
28
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
Edit this entry  
28
The Lord Inquisitor: Prologue

The Lord Inquisitor: Prologue

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Guardsman

Guardsman

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mad as a Mars Hare

Mad as a Mars Hare

1963
×
★★★
Edit this entry  
04
Hare-Way to the Stars

Hare-Way to the Stars

1958
×
★★★
Edit this entry  
04
The Hasty Hare

The Hasty Hare

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Duck Dodgers in the 24½th Century

Duck Dodgers in the 24½th Century

1953
×
★★★★
Edit this entry  
03
Haredevil Hare

Haredevil Hare

1948
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hair-Raising Hare

Hair-Raising Hare

1946
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ghost

Ghost

2021
×
★★
Edit this entry  
23
In Vitro

In Vitro

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Guilty Creatures

Guilty Creatures

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Nightmares

Nightmares

2019
×
Edit this entry  
20
The Great Piggy Bank Robbery

The Great Piggy Bank Robbery

1946
×
★★★★
Edit this entry  
09
Butcher: A Short Film

Butcher: A Short Film

2020
×
Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★★★
Edit this entry