Sort by

Byron Watched has logged 706 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
Enforcement

Enforcement

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
A Million Little Pieces

A Million Little Pieces

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★
Edit this entry  
28
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★½
Edit this entry  
27
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★½
Edit this entry  
24
Control

Control

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Golden Arm

Golden Arm

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
22
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jim Gaffigan: Comedy Monster

Jim Gaffigan: Comedy Monster

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★
Edit this entry  
20
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Edit this entry  
20
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Charm City Kings

Charm City Kings

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Fatman

Fatman

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★
Edit this entry  
18
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Edit this entry  
17
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
137 Shots

137 Shots

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Bright Lights, Big City

Bright Lights, Big City

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
One Night in Bangkok

One Night in Bangkok

2020
×
Edit this entry  
12
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Dutch

Dutch

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Secret Santa

Secret Santa

2018
×
Edit this entry  
07
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
VOIR

VOIR

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Edit this entry