• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Spree

    ★★★

  • Back to the Future Part III

    ★★★★½

  • Back to the Future Part II

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Shrek the Third

    ★★★½

  • Trainwreck

    ★★½

  • The Ipcress File

    ★★★

  • Holy Motors

    ★★★

  • Gigi

    ★★

  • Godzilla

    ★★★★½

  • Changeling

    ★★★★½

  • The Ride

    ★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½