Sort by

C4rlo5 has logged 214 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gulliver's Travels

Gulliver's Travels

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Emotion

Emotion

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saw X

Saw X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Ride Lonesome

Ride Lonesome

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Way of the Wind

The Way of the Wind

×
Read the review Edit this entry  
06
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Accidental Revenge

The Accidental Revenge

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
True Stories

True Stories

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Gummo

Gummo

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
We Were Once Kids

We Were Once Kids

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Renfield

Renfield

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sisu

Sisu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kids

Kids

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nimona

Nimona

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Eagle

The Eagle

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
City Lights

City Lights

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
M

M

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Noche de Apuestas

Noche de Apuestas

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Super Mario Brothers: Great Mission to Rescue Princess Peach

Super Mario Brothers: Great Mission to Rescue Princess Peach

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
They Live

They Live

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Commando

Commando

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry