• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Single All the Way

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Silent Night

  • The Death of David Cronenberg

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Dune

    ★★½

  • Malignant

    ★½

  • He's All That

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • The Woman in the Window

  • Bad Trip

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • Censor

    ★★

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • We Can Be Heroes

  • Burrow

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Work It

    ★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The Rental

    ★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Fantasy Island

  • The Social Dilemma

    ½

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Zola

    ★★★