Sort by

Zander has logged 125 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happiness

Happiness

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Silent Night

Silent Night

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
04
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
Edit this entry  
28
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
nîpawistamâsowin : We Will Stand Up

nîpawistamâsowin : We Will Stand Up

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The True Cost

The True Cost

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
Read the review Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hair Wolf

Hair Wolf

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Backpack Full of Cash

Backpack Full of Cash

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
The Hangnail

The Hangnail

1999
×
Read the review Edit this entry  
18
Anastasia

Anastasia

1997
×
Edit this entry  
13
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★½
Edit this entry  
25
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pin

Pin

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★½
Read the review Edit this entry