Sort by

ca3mille has logged 164 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Click

Click

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Daddy

Daddy

2019
×
Edit this entry  
23
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
Edit this entry  
11
Infinity Train

Infinity Train

2016
×
Edit this entry  
10
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Host

The Host

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
06
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
Read the review Edit this entry  
31
OPAL

OPAL

2020
×
Edit this entry  
28
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
05
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
C.O.G.

C.O.G.

2013
×
Edit this entry  
02
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry