Sort by

ca3mille has logged 19 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
School Daze

School Daze

1988
×
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
18
Step Up

Step Up

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Clique

The Clique

2008
×
★½
Edit this entry  
11
Electrick Children

Electrick Children

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Scales: Mermaids Are Real

Scales: Mermaids Are Real

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry