• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Education

    ★★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Historias lamentables

    ★★

  • Small Axe

    ★★★★★

  • Zalamero

    ★★★★★

  • Riot Police

    ★★★★

  • Baby

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • An Optical Illusion - Interval

    ★★★★

  • Ane Is Missing

  • Solar Noise

    ★★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Rosa's Wedding

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Josep

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • 70x40

  • Face to Face

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Capone

    ★★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • Amaia: Una vuelta al sol

  • Now that there is time

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • The Happening

  • Sincerely Louis C.K.

  • Veneno

    ★★★½

  • The Occupant

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

  • The Way Back

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Onward

    ★★★★

  • Schoolgirls

    ★★★★★

  • The Wedding Unplanner

    ★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • The Father

    ★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Year of the Discovery

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • I Love You, Stupid

    ½

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • History of the Occult

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Los páramos

    ★★★★★