Juan has logged 100 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Capone

Capone

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Prince of Tides

The Prince of Tides

1991
×
★★★½
Edit this entry  
10
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fight for Your Right Revisited

Fight for Your Right Revisited

2011
×
Edit this entry  
02
Kick-Heart

Kick-Heart

2013
×
Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Year of the Discovery

The Year of the Discovery

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Possum

Possum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
EIGHTHGRADE_gl00bysw0rld082218.mov

EIGHTHGRADE_gl00bysw0rld082218.mov

2018
×
Edit this entry  
16
Esa sensación

Esa sensación

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
An Optical Illusion - Interval

An Optical Illusion - Interval

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Amigo

Amigo

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Edit this entry  
14
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uranes

Uranes

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
State of the Union

State of the Union

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★½
Edit this entry  
09
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
Edit this entry  
08
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Josep

Josep

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Neon Flesh

Neon Flesh

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wrong Man

The Wrong Man

1956
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Father

The Father

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Historias lamentables

Historias lamentables

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry