Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Hellraiser

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

    ½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Barbarian

  • The Invitation

    ★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Hideous

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Anything Goes

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Wolf

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • He's All That

    ★★

  • Respect

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Halston

    ★★★½

  • Black Narcissus

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Rebecca

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Dolittle

  • Dracula

    ★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • National Theatre Live: A Midsummer Night's Dream

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • 42nd Street

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Ruthless! The Musical

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½