Sort by
  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Smile

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Girl in the Picture

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Haunt

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Hell Fest

    ★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The First Purge

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bad Samaritan

    ★★★

  • Ghostland

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★½

  • I Can Only Imagine

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Leatherface

    ★½

  • Dunkirk

    ★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Good Time

    ★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Patriots Day

    ★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • The Void

    ★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Blair Witch

    ½

  • The Purge: Election Year

    ★★½

  • Independence Day: Resurgence

  • Lights Out

    ★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Belko Experiment

    ★★

  • The Good Neighbor

    ★½