Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Turma da Mônica em: Cine Gibi - O Filme

Turma da Mônica em: Cine Gibi - O Filme

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Elephant

Elephant

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Roommate

The Roommate

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mustang

Mustang

2015
×
Edit this entry  
06
Kill Me Please

Kill Me Please

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Wolf at the Door

A Wolf at the Door

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
My Sister's Keeper

My Sister's Keeper

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Robots

Robots

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Twitches Too

Twitches Too

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Novice

The Novice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Basic Sanitation: The Movie

Basic Sanitation: The Movie

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Wendy Wu: Homecoming Warrior

Wendy Wu: Homecoming Warrior

2006
×
★★½
Edit this entry  
30
Ai Que Vida!

Ai Que Vida!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Twitches

Twitches

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Spell

Spell

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Looks That Kill

Looks That Kill

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Bratz

Bratz

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
Stuck in the Suburbs

Stuck in the Suburbs

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★
Edit this entry