Sort by

caino has logged 42 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
Read prior review Edit this entry  
28
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Tanner Hall

Tanner Hall

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Out List

The Out List

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Drive

Drive

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Highball

Highball

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saw

Saw

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
D.P.A. Detetives do Prédio Azul - O Filme

D.P.A. Detetives do Prédio Azul - O Filme

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bingo: The King of the Mornings

Bingo: The King of the Mornings

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fallen Member

The Fallen Member

2012
×
★★
Edit this entry  
11
Come Swim

Come Swim

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kristy

Kristy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Table 19

Table 19

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Brainstorm

Brainstorm

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deidra & Laney Rob a Train

Deidra & Laney Rob a Train

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hour of the Star

Hour of the Star

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Who Killed Eloá?

Who Killed Eloá?

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Year My Parents Went on Vacation

The Year My Parents Went on Vacation

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Remember Sunday

Remember Sunday

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Believe in Unicorns

I Believe in Unicorns

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Zuzu Angel

Zuzu Angel

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mothers and Daughters

Mothers and Daughters

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Viral

Viral

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Comédia Divina

A Comédia Divina

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
What If

What If

2013
×
★★★
Edit this entry