Sort by

caino has logged 31 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Califórnia

Califórnia

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Fala Sério, Mãe!

Fala Sério, Mãe!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Den

The Den

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
Palindrome

Palindrome

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Untangle

Untangle

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bar

The Bar

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Past the Second Stage

Past the Second Stage

2016
×
Edit this entry  
14
Larry

Larry

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Snake Bite

Snake Bite

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Snake Bite

Snake Bite

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cream

Cream

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
½
Edit this entry